Böcek Ve Haşerelerden Nasıl Kurtulurum
Böcek Ve Haşerelerden Nasıl Kurtulurum
  • 20.04.2022

 

Yaz hepimizin aklına genellikle deniz, güneş, tatil gibi olumlu şeyler getirir. Peki siz tatil hayalleriyle birbirinden güzel lokasyonlara göz atarken, bazı misafirlerin de ziyaret için sizin evinizi seçebileceğini düşünmüş müydünüz? Evlerin istenmeyen misafirleri, böceklerden bahsediyoruz. Evinizi elinizden geldiği kadar temiz tutmanıza rağmen karıncalardan kalorifer böceklerine, güveden hamam böceğine kadar birçok böcek türü, size kötü bir sürpriz yapıp bir anda karşınıza çıkabilir.

Böcekler bir evin temiz olmadığı anlamına gelmez ama yine de temizlik, böceksiz bir ev için atılabilecek en önemli adımdır. Evdeki böceklerden nasıl kurtulurum diye düşünüyorsanız, Cif Ultra Hijyen Sprey gibi ekstra hijyen sağlayan ürünleri tercih ederek evinizi temizleyin ve böcekleri çekebilecek unsurları ortadan kaldırın. Tüm önlemlere rağmen bir böcek istilasıyla karşılaşırsanız profesyonel ilaçlama yaptırabilir veya evdeki böceklerden kurtulmanın doğal yolları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Böcekleri Evden Uzak Tutmak İçin Öneriler

Elbette evinizde bir böcekle karşı karşıya gelebileceğiniz durumlar sadece yaz aylarına özgü değildir. Fakat hangi mevsim ve hangi böcek olursa olsun önleminizi alarak böcekleri evinizden uzak tutmaya çalışmak, daha sonra böceklerden kurtulmak için uğraşmaktan daha kolay olacaktır. Bunun için:

Her ne kadar kesin çözüm garanti etmese de, evinizi temiz tutmak en önemli adımdır. Yemekleri kapalı kaplarda tutun ve ortalıkta kirli bulaşık bırakmayın.

Temizlik yaparken hijyenik ürünlerden yardım alın. Cif Ultra Hijyen Sprey gibi çamaşır suyu katkılı ürünler daha iyi sonuçlar elde etmenizi sağlar.

Evi mümkün olduğunca kuru tutun. Nem, kalorifer böceği ve sivrisinek gibi böcekleri çeker. Zeminde, lavabonun içinde, bahçede ıslak ve nemli alanlar kalmamasına özen gösterin.

Tamirat yapın. Duvar ve zeminlerdeki çatlak ve deliklere böcekler yumurta bırakabilir, gider boruları gibi açıklıklardan ise yetişkin böcekler evinize girebilir.